W jakich sytuacjach sięgamy po kredyty gotówkowe?

16 październik 2018

Obecne czasy pod kątem finansowym bywają trudne – każdy z nas ma pewne zobowiązania finansowe, które trzeba spełniać na bieżąco, a gdy dochodzą do tego problemy zdrowotne, problemy ze stabilnością zatrudnienia, czy zwyczajnie wzrastające potrzeby konsumpcyjne, możemy mieć prawdziwy problem, by dotrwać do przysłowiowego „pierwszego”. Posiadanie stałego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, lub innych przychodów, na przykład z tytułu prowadzenia firmy, daje nam jednak komfort możliwości ubiegania się o kredyty gotówkowe. Powinny one być jednak decyzją świadomą, podejmowaną pod wpływem prawdziwej potrzeby, i głęboko przemyślaną. Nie wolno decydować się na wzięcie nawet niewielkiej pożyczki gotówkowej w banku nie mając pewności co do tego, czy będziemy w stanie ją spłacać sumiennie, bez konieczności naliczania odsetek.

Kredyty gotówkowe oferowane przez banki, jak również pożyczki, które można zaciągnąć w instytucjach finansowych zajmujących się ściśle tą właśnie działalnością, są wygodnym sposobem na to, by w krótkim czasie otrzymać do ręki pewną sumę pieniędzy na czas określony w umowie, i spłacać tę pożyczkę w regularnych ratach z niewielkim procentem odsetek. Kredyt taki możemy otrzymać w wybranym banku i przeznaczyć go na dowolny cel – na przykład remont mieszkania czy zmianę samochodu na lepszy. Jest to typowy kredyt konsumpcyjny, przy którego zaciąganiu kredytobiorca nie musi określać celu, na jaki chce przeznaczyć swoje pieniądze, choć niekiedy banki życzą sobie takiego pisemnego określenia, na co się chce wydać pożyczone pieniądze. Zabezpieczeniem takiej pożyczki najczęściej są dochody pożyczkobiorcy, wynikające na przykład ze stosunku pracy, poręczenie osób trzecich lub majątek kredytobiorcy – takie jednak zdarzają się coraz rzadziej.

Po kredyt gotówkowy sięgamy zazwyczaj wtedy, gdy potrzebujemy pilnie zdobyć większą sumę gotówki, a nie mamy możliwości, by taką kwotę uskładać z zarobionych pieniędzy bądź zarobić w krótkim czasie. Zwykle nie są to wydatki planowane przez długie miesiące – pojawiają się one nagle i niespodziewanie. Może to być na przykład zepsucie się auta lub konieczność podjęcia długotrwałego i kosztownego leczenia. Wtedy banki mogą pomóc nam w trudnej sytuacji finansowej i chętnie to robią – oczywiście nie bezinteresownie.

AASA KredytCashperCredit StarEkspress KasaExtraportfel.plFerratum BankFilarumHapi PożyczkiInCreditKasa TAKKobieta z kasąMoto PożyczkaNet CreditOfin.plOptima PożyczkiPożyczka PlusPożyczkomatProfi CreditProvidentSMS365Soho CreditviaSMSVivusWongaZaplo