Pożyczki w parabankach - obalamy mity

23 listopad 2015

Choć pożyczki pozabankowe cieszą się dużym zainteresowaniem wciąż można spotkać się z błędnymi opiniami na ich temat. Znasz historie o pożyczkach, które przyczyniły się do poważnych kłopotów finansowych Klienta? Słyszałeś o haczykach i niejasnych zasadach obowiązujących między firmą pożyczkową a pożyczkobiorcą? W tym artykule wyjaśnimy ile prawdy znajduje się w tych plotkach i czy mity nie przesłaniają faktów. Być może część informacji, które uznajesz za prawdziwe są tylko źle zinterpretowanymi warunkami. Zachęcamy do zapoznania się z faktami o pożyczkach na dowolny cel.

 • Pożyczki w parabankach są droższe niż oferty kredytów
  Wbrew powszechnej opinii na rynku jest wiele pożyczek, które mogą konkurować swoim niskim oprocentowaniem z zadłużeniami w tradycyjnych bankach. Konkurencyjne mogą być zwłaszcza darmowe pożyczki, skierowane do nowych Klientów parabanków. W przypadku tych usług, pożyczkobiorca jest zobowiązany do spłaty wyłącznie kwoty jaką otrzyma w ramach zadłużenia.

 • Pożyczkobiorca nie może zrezygnować z oferty
  Umowa zawarta w parabanku jest umową cywilno prawną. Oznacza to, że w ciągu 14 dni od podpisania umowy każdy Klient ma możliwość rozwiązania umowy bez podawania konkretnej przyczyny swojego działania. Aby odstąpić od umowy należy jednak złożyć odpowiedni wniosek, po jego rozpatrzeniu zwrócić cały kapitał jaki został wypłacony, a także odsetki naliczone przez okres kiedy umowa obowiązywała. Chroni to pożyczkodawców przed wykorzystywaniem prawa konsumenckiego.

 • Pożyczka gotówkowa to oferta atrakcyjna tylko dla osób bez stałego zatrudnienia
  Mając na uwadze to, że część pożyczek jest korzystniejszych niż zadłużenia na dowolny cel w bankach, oferty parabanków mogą być alternatywą dla tych osób, które bez trudu mogą otrzymać kredyt ale zależy im na niewielkim zobowiązaniu i szybkim dostępie do pieniędzy. Niewątpliwie jednak pożyczka w parabanku jest jedyną możliwością uzyskania dodatkowych pieniędzy w przypadku osób, które nie posiadają umowy o pracę.

 • Firmy pożyczkowe nie sprawdzają historii kredytowej Klientów
  Większość parabanków nie decyduje się na sprawdzanie swoich Klientów w BIK ponieważ uzyskanie informacji wiąże się z większą ilością czasu. Wśród parabanków są jednak trzy instytucje, które posiadają status umożliwiający szybkie sprawdzenie historii usługobiorców, są to: Vivus, Wonga oraz ASA.

 • Umowa cywilno prawna nie chroni konsumenta
  Produkty bankowe wiążą się bezpośrednio z prawem bankowym. Pożyczki w firmach pożyczkowych objęte są natomiast umową cywilno prawną. Oznacza to, że może zostać zawarta nawet ustnie. Aktualnie jednak wszystkie parabanki posługują się standardową umową, całkowicie spisaną w formie obowiązującego, pożyczkobiorcę oraz pożyczkodawcę, dokumentu. Klient nie ma zatem żadnych powodów do obaw.

 • Pożyczka gotówkowa zawsze obarczona jest licznymi opłatami dodatkowymi
  Ten mit można obalić w bardzo prosty sposób. Dowodem na to, że te pogłoski nie są prawdziwe są darmowe pożyczki, które nie przewidują kompletnie żadnych opłat. Koszt takiego zadłużenia wynosi zatem 0,00 złotych, a pożyczkobiorca jest zobligowany wyłącznie do terminowego zwrotu wartości kapitału.

AASA KredytCashperCredit StarEkspress KasaExtraportfel.plFerratum BankFilarumHapi PożyczkiInCreditKasa TAKKobieta z kasąMoto PożyczkaNet CreditOfin.plOptima PożyczkiPożyczka PlusPożyczkomatProfi CreditProvidentSMS365Soho CreditviaSMSVivusWongaZaplo