Pożyczka gotówkowa - o tym musisz wiedzieć

16 październik 2015

Zamierzasz ubiegać się o swoją pierwszą pożyczkę w parabanku i nie wiesz czego dokładnie możesz się spodziewać? Ten poradnik został przygotowany z myślą właśnie o takich usługobiorcach firm pożyczkowych. Dzięki nam szybko rozwiejesz swoje wątpliwości i zdecydujesz się na najlepszą ofertę i przekonasz się, że zadłużenie może być doskonałą pomocą w wielu sytuacjach, które wydają się początkowo bez wyjścia.

Pożyczka pozabankowa skierowana jest do konkretnej grupy odbiorców, warto więc dowiedzieć się jakie korzyści oferuje ten rodzaj usług finansowych. Przed podpisaniem umowy uważnie zapoznaj się z poradnikami i swoją decyzję podejmij świadomie, tak aby nie żałować jej w trakcie spłaty.

Czym różni się pożyczka gotówkowa od kredytu w banku?

Firmy pożyczkowe są w stanie udzielić pomocy finansowej swoim Klientom nawet w ciągu kilkunastu minut. To jedna z największych różnic, a zarazem ogromna zaleta pożyczek udzielanych poza bankami. Złożenie wniosku o zadłużenie wymaga wyłącznie podstawowych informacji na temat usługobiorcy, a wypłata środków jest zrealizowana tuż po podpisaniu umowy.  

Z tak ekspresowej pożyczki będą zadowolone z pewnością osoby, które pilnie potrzebują pieniędzy i nie mogą czekać nawet kilku dni na to by załatwić wszystkie formalności w banku. Dodatkowo atutem jest także wybór produktu, który nie wymaga od Klienta zaświadczenia o stałym zatrudnieniu oraz dokumentów potwierdzających średnią wysokość zadłużenia. Dzięki temu z pożyczki skorzystają również osoby, które nie są zatrudnione na podstawie umowy o pracę i mają trudności z uzyskaniem zgody kredytowej. Firmy pożyczkowe pod tym względem są bardzo elastyczne i nie sprawdzają historii kredytowej usługobiorcy. Jest to zatem szansa na zdobycie potrzebnych pieniędzy dla osób, które wcześniej miały problemy ze spłatą swojego zadłużenia i obecnie mają ograniczone możliwości w przypadku gdy rzeczywiście pieniądze są im niezbędne.

Firmy pożyczkowe oferują zadłużenie, które wielokrotnie jest jedynym rozwiązaniem finansowych kłopotów.  

Pożyczki w przeciwieństwie do produktów bankowych wiążą się ze znacznie niższymi kwotami, a także krótkim okresem spłaty. Nie powinno to jednak mieć większego wpływu jeżeli Twoje problemy są tymczasowe i zależy Ci na drobnym zobowiązaniu.

Raty miesięczne czy tygodniowe

Decydując się na zadłużenie musisz zastanowić się także czy atrakcyjniejsze okażą się dla Ciebie raty miesięczne, czy tygodniowe. Wybierając opłaty tygodniowe musisz pamiętać o częstotliwości wyznaczonych rat, plusem oferty jest niska jednorazowa rata. Taki model spłaty sprawdzi się szczególnie w przypadku gdy otrzymujesz wynagrodzenie tygodniowo lub nieregularnie ze względu na wykonywanie wolnego zawodu.

Miesięczne raty przypominają spłatę standardowych zadłużeń dostępnych także w bankach. Z wyboru takiego regulowania należności zadowoleni będą pożyczkobiorcy, którzy chcą ograniczyć miesięcznie ilość przelewów.

Do wyboru może skłonić Cię także porównanie całkowitego kosztu jaki poniesiesz w obu przypadkach. Porównanie zadłużeń da możliwość wyboru najtańszej usługi.  

AASA KredytCashperCredit StarEkspress KasaExtraportfel.plFerratum BankFilarumHapi PożyczkiInCreditKasa TAKKobieta z kasąMoto PożyczkaNet CreditOfin.plOptima PożyczkiPożyczka PlusPożyczkomatProfi CreditProvidentSMS365Soho CreditviaSMSVivusWongaZaplo