Hipoteka – co jest brane pod uwagę przy aplikacji?

08 sierpień 2019

Ubieganie się o kredyt hipoteczny może być ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas. Przed wysłaniem wniosku należy rozważyć kilka kwestii. Kredytodawcy mogą wziąć pod uwagę wiele czynników, zarówno przy podejmowaniu decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku, jak i o cenie oferowanej wnioskodawcy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób podejmowane są decyzje dotyczące kredytu hipotecznego oraz o czynnikach, które określają stawkę.

Decyzja w sprawie kredytu hipotecznego - tak lub nie?

Kredytodawcy mogą rozważyć następujące kwestie, podejmując decyzję o przyjęciu wniosku o kredyt hipoteczny.

Aplikacja

Podane przez Ciebie informacje, takie jak Twój dochód, pomogą kredytodawcom określić Twoją szansę na przyjęcie lub odrzucenie. Zapewnienie pełnego wypełnienia wniosku i bez żadnych błędów pomoże uzyskać bardziej płynną, szybszą decyzję.

Twoja historia kredytowa

Długa historia płatności punktualnych może być wskaźnikiem dobrych zachowań finansowych. Może to być odzwierciedlone w wyniku kredytowym, który otrzymujesz od pożyczkodawcy, co z kolei może zwiększyć prawdopodobieństwo, że twoja aplikacja się powiedzie.

Wynik kredytowy

Kredytodawcy tworzą dla Ciebie ocenę zdolności kredytowej na podstawie własnych kryteriów, historii kredytowej i aplikacji. Ta punktacja od pożyczkodawcy wskaże, jak wiarygodni są ci klienci.

Twoja historia zatrudnienia - zatrudnienie w twoim miejscu pracy przez ponad sześć miesięcy może pomóc ci wskazać stały strumień dochodów.

Typ i wartość nieruchomości

Niektórzy kredytodawcy mogą wziąć pod uwagę rodzaj i wartość nieruchomości, którą chcesz kupić, zanim zdecydujesz się na przyjęcie wniosku.

Niezależnie od tego, czy możesz sobie pozwolić na kredyt hipoteczny - Kredytodawcy mogą przeprowadzać oceny przystępności na wnioskodawców, aby ustalić, czy będziesz w stanie dokonać spłat.

Praca nad pozytywną historią kredytową i bycie odpowiedzialnym finansowo (spłacanie kredytu w terminie itp.) Przez dłuższy czas może pomóc w uzyskaniu szansy na ubieganie się o kredyt hipoteczny. Dowiedz się więcej o czynnikach wpływających na ocenę zdolności kredytowej i jak ćwiczyć dobrą higienę kredytową, by mieć jak największe szanse na jak najlepsze warunki kredytu.

AASA KredytCashperCredit StarEkspress KasaExtraportfel.plFerratum BankFilarumHapi PożyczkiInCreditKasa TAKKobieta z kasąMoto PożyczkaNet CreditOfin.plOptima PożyczkiPożyczka PlusPożyczkomatProfi CreditProvidentSMS365Soho CreditviaSMSVivusWongaZaplo