Czym jest i jak działa zdolność kredytowa?

15 grudzień 2020

Punkty kredytowe są ważne - wpływają na rodzaj pożyczek, do których będziemy mieć dostęp w przyszłości. Ale jak działa ocena kredytowa? Jak określana jest zdolność kredytowa? Jak obliczana jest zdolność kredytowa? Sprawdź swoją na PortalBankowy.info. Czy możesz to zmienić? Czas przyjrzeć się głębiej temu ważnemu wynikowi, który ma tak duży wpływ na nasze życie.

Więc co to jest zdolność kredytowa?

Twoja ocena kredytowa lub zdolność kredytowa to liczba, która odzwierciedla Twoją wiarygodność finansową lub wiarygodność kredytobiorcy. Jest kilka zakresów, do których może należeć Twój wynik.

„Doskonały”

„Bardzo dobry”

„Dobry”

„Średnia”

Każdy wynik poniżej 510 jest uważany za poniżej średniej lub nawet słaby. Pamiętaj jednak, że zła ocena kredytowa niekoniecznie przeszkadza Ci w uzyskaniu pożyczki! Uzyskanie pożyczki jest możliwe, jeśli masz słaby kredyt, ale jeśli to możliwe, warto spróbować najpierw poprawić swój kredyt, ponieważ może to oznaczać lepsze stopy procentowe.

Jak określana jest zdolność kredytowa?

Jest kilka czynników, które wpływają na Twoją zdolność kredytową, ale większość z nich sprowadza się do historii pożyczek. Każda pożyczka, jaką kiedykolwiek zaciągnąłeś, wpłynie na twoją zdolność kredytową, podobnie jak stabilna spłata pożyczki (pożyczek). Na przykład, nawet pożyczka którą spłacasz automatycznie, pomoże Ci zbudować dobrą zdolność kredytową. Więc zapłacisz wszystkie rachunki na czas. Istnieje wiele sposobów na poprawę zdolności kredytowej, jeśli nie jest ona na poziomie, na którym chcesz go osiągnąć - zła ocena kredytowa to nie koniec.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Poprawa wyniku to jedno, ale jeśli chcesz go poprawić, musisz wiedzieć, jaki jest Twój wynik. Witryna rządu zawiera świetne zasoby i sugestie, jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja zdolność kredytowa. Istnieją pewne mity dotyczące ocen kredytowych, które sugerują, że sprawdzenie zdolności kredytowej będzie miało na nią negatywny wpływ, ale opbalono już ten mit (i kilka innych na temat wyników kredytowych).

Jaki jest cel ocen kredytowych?

Teraz, gdy nie zastanawiasz się już, jak działa zdolność kredytowa, nadal możesz się zastanawiać, dlaczego w ogóle potrzebujesz oceny zdolności kredytowej. W przypadku pożyczkodawców za każdym razem, gdy oferują pożyczkę, narażają się na określone ryzyko. Zawsze istnieje możliwość, że pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki.

Wyższe oceny kredytowe pozwalają kredytodawcom wiedzieć, że ryzyko kredytobiorcy jest niższe. Może to wpłynąć na stopy procentowe, które widzisz jako pożyczkobiorca. Jeśli pożyczkodawca zauważy niską zdolność kredytową i obawia się utraty pieniędzy, jeśli pożyczy tej osobie, może naliczyć wyższe odsetki, aby złagodzić straty. Kredytobiorca o niższym ryzyku z wyższą oceną kredytową może widzieć niższe stopy procentowe.

Jak widać – zdolność kredytowa i wszystko, co z nią związane naprawdę ma znaczenie. Zatem, jeśli teraz bądź w przyszłości zależy Ci na tym, by wziąć kredyt na większy cel niż dotrwanie od wypłaty do wypłaty, warto zainteresować się tym tematem jeszcze bardziej niż do tej pory. To pozwoli Ci się przygotować na kredyt gotówkowy, którego będziesz potrzebował na ważny cel w swoim życiu. Poza tym będziesz też dzięki temu wiedział, czy musisz coś zrobić, aby jeszcze bardziej poprawić swoją zdolność kredytową. To ważna informacja dla Ciebie pod względem finansowym, ale nie tylko – gdyż nie ukrywajmy ale pieniądze, a w tym kredyty gotówkowe naprawdę mają wpływ na nasze życie i wiele aspektów z nim bezpośrednio związanych, ze zdrowiem włącznie.

AASA KredytCashperCredit StarEkspress KasaExtraportfel.plFerratum BankFilarumHapi PożyczkiInCreditKasa TAKKobieta z kasąMoto PożyczkaNet CreditOfin.plOptima PożyczkiPożyczka PlusPożyczkomatProfi CreditProvidentSMS365Soho CreditviaSMSVivusWongaZaplo