Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny

01 marzec 2019

Jak się okazuje po kredyt konsolidacyjny sięgamy coraz częściej i z roku na rok staje się on coraz bardziej popularny w śród Polaków. Z pewnością jest to spowodowane coraz większą świadomością kredytobiorców, którzy zaczynają dostrzegać w tym produkcie bakowym szereg korzyści. Po pierwsze konsolidacja pozwoli nam zmniejszyć nasze miesięczne zobowiązanie finansowe a być może również wyjść z pętli zadłużenia.

Konsolidacja – recepta na finansowe problemy

Polacy coraz częściej decydują się na konsolidację sięgając porad fachowców. Natomiast doradcy finansowi, do których zgłaszają się osoby znajdujące się chwilowo w złej sytuacji finansowej przede wszystkim ze względu na ilość zaciągniętych kredytów, bardzo często otrzymują od fachowców poradę, że w ich przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny. Jak się okazuje jest to prawdą, ale warto wiedzieć, o tym że kredyt konsolidacyjny powinniśmy brać z głową, czyli wybrać najlepszą dla nas ofertę, która będzie dla nas korzystna i spełni wszystkie nasze oczekiwania. A zatem jak to zrobić i co to w ogóle jest konsolidacja kredytów?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Wiele osób słysząc pojęcie konsolidacja zastanawia się co to takiego i na czym ona polega. Okazuje się że jest to nic innego jak wzięcie nowej pożyczki, za pomocą której spłacimy wszystkie aktualne zobowiązania finansowe. Dzięki konsolidacji nie tylko pozbędziemy się długów które posiadamy, ale przede wszystkim będziemy mogli ustalić nową wysokość raty, którą będzie nam zdecydowanie łatwiej płacić i która nie narazi aż tak bardzo naszego domowego budżetu . Inaczej mówiąc będziemy płacić jedną ratę zamiast kilku.

Ponadto ta jedna rata będzie zdecydowanie niższa niż suma wszystkich dotychczasowych rat. Da nam to więcej wolnych środków do rozdysponowania oraz skutecznie poprawia naszą obecną sytuację finansową. Musimy pamiętać jednak o tym, że z konsolidacja związana jest z wydłużeniem ogólnego okresu kredytowania. Jednak w większości przypadków jedna mniejsza comiesięczna rata jest tego warta.

Kredytobiorcy mają niestety tę tendencję, że przeceniają swoje finansowe możliwości, biorą dodatkowe pożyczki na raty, i wydaje im się, że bez problemu je spłacą, a w efekcie okazuje się niestety, że są one dla nich zbyt dużym zobowiązaniem. Dlatego też doskonałym wyjściem z takiej sytuacji będzie zmniejszenie comiesięcznej raty.

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce, wcześniej mało kto o nim słyszał dlatego kredytobiorcy jeszcze nie do końca znają te produkty i są w stanie samodzielnie wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny. W efekcie dopiero po pewnym czasie orientują się, że ich kredyt konsolidacyjny aktualnie nie jest najkorzystniejszą ofertą na rynku, dlatego rozważają jego konsolidację, po to by stać się w posiadaniu najlepszego rozwiązania.

Jak się okazuje na Polskim rynku jest wiele banków i instytucji poza bankowych oferujących konsolidację kredytu konsolidacyjnego. Coraz popularniejszy staje się też kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką. Za sprawą takiego kredytu można nie tylko zmniejszyć swoje comiesięczne zobowiązania finansowe, ale także otrzymać dodatkowe pieniądze.

AASA KredytCashperCredit StarEkspress KasaExtraportfel.plFerratum BankFilarumHapi PożyczkiInCreditKasa TAKKobieta z kasąMoto PożyczkaNet CreditOfin.plOptima PożyczkiPożyczka PlusPożyczkomatProfi CreditProvidentSMS365Soho CreditviaSMSVivusWongaZaplo